AİLECEK İZLENECEK 8 ANİMASYON FİLMİ

Artık animasyon filmleri sadece çocuklara hitap etmiyor. Animasyon filmleri güçlü ve evrensel konuları ile birçok sinema filmlerini  geride bırakıyor. Çoğunun İMDB sıralamasında yüksek puan almasına şaşmamak gerek. Gelişen bilgisayar ve 3 D teknolojisi çok daha gerçekçi animasyon filmlerine olanak veriyor. Sizin için seçtiğimiz animasyon filmleri belki daha çok yetişkinlere hitap edecek türde. Eğer izlemediyseniz şimdi tam sırası, asla pişman olmayacaksınız.

1. WALL-E: Bir bilim kurgu animasyon filmi olan wall-e, dünyanın çöplüğe dönüşmesi sonucu, insanların dünyayı terk etmesinden sonra dünyada kalan bir çöpçü robotun hikayesini anlatıyor. Hem çok komik hem de insanı gelecek hakkında düşünmeye sevk eden bir baş yapıt.

Wall-E

2. MARY and MAX:  Mary ve Max sadece bir animasyon filmi değil, belki de en iyi dram komedi filmi. Yalnızlığı, arkadaşlığı, aile ilişkilerini, kişisel farklılıkları kendine has ironik bir dille anlatıyor.

Kişisel Kişisel Not: Kesinlikle izleyin:)

mary-and-max

3. Yukarı Bak: 2009 yapımı yukarı bak filmi en iyi animasyon dalında akedemi ödülü kazanmıştır. Çok komik bir o kadar da dramatik olan bu ödüllü filmi hala izlemediyseniz kesinlikle izleyin.

yukari-bak

4. Ters Yüz:  2015 yapımı film hem eğlenceli hem de öğretici. Temel duyguların gelişimini kafamızın içindekileri çok yaratıcı bir şekilde ifade ediyor. Onu bir animasyon filmi olarak değerlendirmek insafsızlık olur.  Bence bu film eğlenceli bir belgesel animasyon olabilir. Özellikle psikolojiye ilgi duyanların izlemesini şiddetle tavsiye ederim.

ters yüz

5. Küçük Prens: Çocukların çok severek okuduğu ‘Küçük Prens’ kitabı sinemaya uyarlandı. Fakat bu animasyon çocuklara değil büyüklere hitap etmekte. Film bize kendi hayatımızı, seçimlerimizi, yaşamımızın amacını sorgulamamızı sağlıyor.

küçük prens

6. Croodlar:  Croodlar eski çağlarda yaşayan mağra insanlarının hayata bakışını konu almaktadır. Tabi bunu eğlenceli ve günümüze göndermeler yaparak anlatmaktadır. Bu eğlenceli animasyonu ailecek tekrar tekrar izleyeceksiniz.

croodlar

7. Buz Devri Serileri: Buz devri serilerini tek film olarak değerlendirdik çünkü hepsi birbirinden güzel. Buz devri serilerini herkes mutlaka izlemiştir. Ama biz yine de izlememe hatası yapanlara buradan hatırlatalım dedik.

buz-devri

8. Ratatuy: Aşçı olmak isteyen bir farenin başından geçenleri anlatan bu animasyon filmi gerçekten çok eğlenceli vakit geçirmeyi size vadediyor.

Ratatouille

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir