Kesinlikle İzlenmesi Gereken 8 Komedi Filmi

Söyle ailecek izleyecek komik bir film mi arıyorsunuz.  işte izlenmesi gereken en iyi 8 komedi  filmlerini sizin için seçtik.

       1.3 İdiots: Bollywood sineması o kadar gelişti ki Hint sineması dünyada Holywood’la yarışır hale geldi. Özellikle Aamir KHAN filmlerinin Türkiye’de de büyük bir izleyici kitlesi olmaya başladı. Bir Aamir KHAN filmi olan 3 İdiot son zamanlarda yapılmış en kaliteli işlerden. Hint filmlerinin kendine has havası ve renkleri ile hem eğlenceli hem de verdiği evrensel mesajlarla etnik bir film olmaktan çıkıyor. Eğitim sisteminin çarpıklığını kendine has bir tarzla komedi unsurları da kullanarak eleştiren 3 İdiots listemizin 1. sırasında yer almayı sonuna kadar hak ediyor. İzlemek için resmi tıklayın.

3 idiot1

 2. Truman Show: Komedi ustası Jim CARRY’nin belki de en iyi filmlerinin başında gelen Truman Show komedi filmi olması ile çokça güldürmenin yanında günümüz medyasını ince bir şekilde eleştiren film listemizde 2. sırada yer alıyor. İzlemek için resmi tıklayın.

truman show2

     3. P.K. : Listemizde yine bir Aamir KHAN filmi bulunuyor. 2014 yapımı P.K bir uzaylının gözünden Hindistandaki dini ritüelleri, din adamlarını, karşılıklı dinler arası çatışmaları yine ustaca işliyor. Bu kadar hassas bir konuyu Hindistan gibi birçok din ve inanç olan bir ülkede kimseyi kırmadan ve incitmeden çocuksu bir dille eleştiriyor. Bu kadar yeni bir filmin listemize girmesi de bunu gösteriyor. Bu kaçırılmaması gereken filmi izlemek için resmi tıklayın.

pk

4.Pardon: Listemize giren Türk Filmlerinden Pardon Ferhan ŞENSOY’un en iyi filmlerinden. Türkiyede’ki adalet anlayışını, hukuk sitemini, karamizahla eleştiriyor. İzlerken gülmenin yanında içinize inceden bir sıkıntı hissi de girmiyor değil. Eğer hala izlemediyseniz listemizde 4. sırada yer alan filmi izlemek için resmi tıklayın.

pardon4

  5. Bugün Aslında Dündü(Groundhog Day): Baş rollerinde Bill MURRAY ve  Andie MACDOWELL’in oynadığı film, bir hava durumu sunucusunun küçük bir kasabada 1 gün içerisinde sıkışıp kalmasını ve başından geçen komik durumları anlatıyor. 1993 yapımı film listemizde 5. sırada yer alıyor. Filmi izlemek için resmi tıklayın.

Groundhog_Day

   6. Hangover: Hangover sevilen seri filminde, bir grup arkadaşın evlilik öncesi bekarlığa veda partisine Vegas’a gitmeleri, eğlencenin ucunu kaçırıp sabah hiçbir şey hatırlamadan otel odasında bir kaplan ve bir bebekle uyanmaları sonucunda başlarına gelen komik hikaye anlatılıyor. Serinin tartışmasız en iyi filmi tabi ki ilk filmi. Listemizde 6. sırada yer alan bu film gülme garantili. Eğer hala izlemediyseniz izlemek için resmi tıklamayı unutmayın.

hangover6

    7. Salak İle Avanak: Jim CARRY ve Jeff DANİELS’in oynadığı 1994 yapımı film, Lloyd adında bir adamın hava alanında karşılaştığı ve orada aşık olduğu kadının  çantasını unutması sonucu çantasını götürmek için en iyi arkadaşı ile birlikte Aspen’e gitmelerini konu alıyor. Bu klasik filmin daha sonra devam filmleri de çekilse de serinin birinci filmi tartışmasız en iyisi. Bu filmi izlemek için resmi tıklayın.

salak ile avanak7

8. Ah Mary Vah Mary: Ben STİLLER ve Cameran DİAZ’ın başrollerini oynadığı 1998 yapımı filmde. Çocukluk aşkının peşine düşen Ted’in başına gelen komik olayları anlatıyor. Sırf iki başrol oyuncusu için bile izlenebilecek bu film listemizde 8. sırada yer alıyor. Eğer hala izlemediyseniz izlemek için için resme tıklayın.

ah mary vah mary3

2 thoughts on “Kesinlikle İzlenmesi Gereken 8 Komedi Filmi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir