YUMURTA İLE YAPILAN 8 FARKLI TARİF

Yumurta en temel protein kaynağı. Kahvaltıların vazgeçilmezi. Yumurta öyle bir malzeme ki büyük mimari eserlerin temel harcı. İçerisinde yumurta bulunmayan tarif bulmak güç. Ama yumurta kendi başına da muhteşem bir yemek olabiliyor. İşte bu sözü kanıtlayan 8 tarif.

  1. İskoç Yumurtası: Yumurta mı tavuktan yoksa tavuk mu yumurtadan paradoksunun yemekteki ifadesi olan bu yemek gerçekten yaratıcı ve lezzetli görünüyor. Dışında çıtır kaplamalı tavuk köftesi içinde ise sarısı akışkan yumurta ağız sulandırıyor. Bu farklı Tarife ulaşmak için resme tıklayın.

iskoç yumurtası tarifi

2. Çılbır : Çılbır en eski tarifler biri.  Yapması biraz ustalık gerektirse de birkaç nüans noktasına dikkat edildiğinde muhteşem oluyor. Sürekli yumurta haşlama yiyorsanız size hemen denemeniz için farklı bir alternatif.

çılbır tarifi

3.Sebzeli Sucuklu Yumurta: Sucuklu yumurta birçok kişinin favorisidir sanırım. Lezzetli sucuk bulmak son zamanlarda zor olsa da eğer gerçek bir sucuk aldıysanız onu değerlendirmenin en iyi yollarından biri sucuklu yumurtadır. Hal böyle olunca bu listeye girmemesi beklenmezdi.

sebzeli-sucuklu-yumurta2-1

        4. Menemen: Bir Türk klasiği, babaların can kurtaran yemeği. Menemenin en iyisini yemek istiyorsanız ünlü restorantlara değil, evinize en yakın inşaata gitmelisiniz. Yazın köyünüze gittiniz ve o muhteşem domatesleri gördünüz. Eğer siz de benim gibi pazar pazar gezip iyi domates bulamıyorsanız o bahçe domatesini gördüğünüzde ona hakkını vermek istersiniz. Bunun da tek yolu onu taze köy yumurtasıyla buluşturmaktır. Lafı uzatmadan menemen tarifi için resme tıklayın.

menemen

5. Ekmek Çanağında Yumurta: Biz ekmeği yemeklere katık yapmayı seviyoruz. Ekmeği şöyle yumurtanın sarısına bandırmak gibisi var mı!. Madem seviyoruz neden yumurtayı ekmeğin içine kurmayalım. İşte bu tarif tam bize göre. Tarif için resme tıklayın.

ekmek-canaginda-yumurta-tarifi

6. Pastırmalı Yumurta: Yumurta ile pastırma bir araya geldiğinde herkesi mutlu ederler. Ama bu pastırmalı yumurtayı yiyenlerin çevresindekiler için pek geçerli değildir. Olsun bu öyle bir lezzet ki birkaç arkadaşın buruşuk yüzünü çekmeye bile değer:) O bir klasik olsa da bu tarif farklı sunumuyla dikkat çekiyor. Tarife ulaşmak için lütfen resmi tıklayın.

muffin-kabinda-pastirmali-yumurta-tarifi

   7.Soğanlı Yumurta: Rivayetlere göre Osmanlı mutfağında aşçıların seçiminde onlardan soğanlı yumurta yapmaları istenirmiş. Bu basit ama lezzetli yemek doğru yapıldığında muhteşem olabiliyor. Bu Osmanlı mutfağının klasiğini denemek ve tarifi görmek için resmi tıklayın.

soganli-yumurta

 8. Fırında yumurta: Bu son tarif ise sahanda yumurtaya bir alternatif fırında yumurta. Bu tarif farklı pişirme yöntemiyle ön plana çıkıyor. Daha havalı bir sunumla arkadaşlarınızı büyülemek istiyorsanız tarife ulaşmak için resme tıklayın

firinda_yumurta tarifi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir